Stěhujeme se s kočkou


Plánujete stěhování a moc se vám do toho nechce, protože tušíte, že to bude stres, jako hrom? A to nejen pro vás, ale i pro vaše dvě kočky? Stěhování se zvířaty je vždy velký problém a jediní tvorové, kteří tuto proceduru dobře snáší, jsou akvarijní ryby, jestliže je opatrně odlovíte do menší nádrže, kterou snadno převezete v autě na zadním sedadle. Zatímco akvárium je biotop zcela nezávislý na místnosti, ve které je umístěn, všechna ostatní zvířata budou citlivě reagovat na změnu prostředí, a vy jim to tedy musíte co nejvíce usnadnit.

kočka na koberci

Velmi svérázně na stěhování reagují kočky, zvláště pak, pokud nejsou zvyklé nikam cestovat. Uvědomte si, že máte v rukách i jejich život, a tak byste měli veškeré přípravy na stěhování v Praze 10, a pak i zabydlování na novém místě, přizpůsobit právě jim.

Nachystejte přepravní box a nejlepší krmivo, které jim chutná – kočky přepravujte vlastním autem a buďte s nimi ve voze přítomni. Stěhovací firma by teoreticky kočky přestěhovala také, ale byl by to pro ně velmi silný stres, který by jim mohl i velmi nevybíravě ublížit.

stěhování s kočkou

Přepravujte kočky s kusem vašeho oblečení – mějte při přepravě v boxu kus vašeho propoceného oblečení, třeba tričko nebo ponožky, aby byly kočky klidnější. To samé jim nachystejte i do jejich pelíšku. V žádném případě jim nepořizujte nový pelíšek na stěhovací den, ten jim kupte až poté, co budete v novém prostředí bydlet již několik měsíců.

Předejte stěhovací firmě veškerou agendu – ve stěhovací den byste měli mít volno a věnovat svůj čas pouze kočkám. Vše ostatní přenechejte stěhovací firmě, která se postará jak o nakládku, vykládku a převoz věcí, tak i montáž nábytku a instalaci spotřebičů a bytových doplňků. Vy se mezitím věnujte kočkám v tom smyslu, že jim budete nablízku, budete je uklidňovat a budete se s nimi procházet po bytě, aby k němu získaly důvěru. S vámi v zádech se budou kočky cítit bezpečněji a za pár hodin se již zklidní a možná i usnou ve svém pelíšku.