Solární panely pro sportoviště


Vlastníte soukromý penzion nebo hotýlek a chtěli byste, aby jeho součástí byla i některá vhodná sportoviště, například plavecký bazén a tenisové kurty či dětská hřiště? Pak budete mimo jiné muset řešit i některé technické záležitosti. Například vytápění bazénu a osvětlení kurtů. V tomto směru si můžete efektivně vypomáhat i fotovoltaikou.

tenisové kurty

Solární panely v Brně prochází neustálým technickým vývojem a to, co platilo před třiceti lety, kdy se u nás objevovaly první pilotní projekty fotovoltaiky, již dnes platí za něco zastaralého. Technický vývoj jde v tomto směru velmi rychle kupředu, což také může znamenat jistou výhodu zejména pro nás, běžné zákazníky. Konkrétně jde o snížení provozních, ale zejména pořizovacích nákladů, což je v podstatě tou největší brzdou celého řešení. Lidé si zkrátka o fotovoltaice stále představují, že je příliš drahá na to, aby nám ve finále přinesla hmatatelnou finanční úsporu.

solární panely

Solární panely se dnes vyplatí zejména tam, kde se jedná o vyšší odběry elektřiny, což může být právě případ sportovišť. Návratnost této investice tu pak podpoří zájem veřejnosti sportoviště využívat, což také přinese finanční profit a pokrytí nákladů na výstavbu fotovoltaiky i obecně celého sportovního areálu.

Máte-li tedy zájem jít podobnou cestou, bude to chtít kromě vůle a jistého nadšení především důkladný propočet všech položek, abyste měli jistotu, že se vám vložené prostředky vrátí. Jednak si budete muset sednout ke stolu k obsáhlé poradě s investorem solárních panelů a pak budete potřebovat rozvahu ohledně ubytovacích kapacit a zájmu veřejnosti o využívání vašeho zařízení, a ta je již složitější. Dále bude také zapotřebí reklama a propagace, aby se lidé o vašich službách dozvěděli a mohli se rozhodnout, http://www.studujvpk.cz/6-jak_se_mam_spravne_rozhodnout zda jim připadají v dané lokalitě atraktivní. Výhodu v tomto směru mají zejména horské terény, protože hory lákají mnoho zájemců zejména na krásná panoramata, čistý vzduch a klid a pohodu, jakou mnohdy nenajdete ani na mořské pláži.