Šití, háčkování a pletení.


Kdo v dnešní době má sklon k šití, háčkování, pletení a vyšívání. Jsou to staré tradice, které se dívky učili od svých maminek, a každá žena uměla šít. V každé druhé domácnosti byl šicí stroj a existovali i prodejny kde se prodávali a zároveň zde byli i lidé, kteří je opravovali. Byl to velký hit mít jiné oblečení než ostatní a když vám babička uháčkovala krásný svetr nebo vestu, bylo to něco. Nebylo tolik prodejen ani zboží. Dnes si ho můžete objednat i online, a doručí vám ho až na vaši adresu. Až tak moc se doba změnila, že je věcí dostatek, ale musíte za ně dost platit. Nic není zadarmo a vše se zdražuje. Když zastavíte dnes na ulici nějakou mladou dívku a zeptáte se jí, jestli umí háčkovat, plést nebo šít, setkáte se většinou s odpovědí, že neumí a že to k ničemu nepotřebují.

nitě

Dnes jim stačí mobilní telefon, který má u sebe každý. Dívky chtějí v dnešní době být youtubery a podobnými lidmi, kteří se živý jen natáčením krátkých spotů a záznamů, kteří si jiní lidé pouští. Je to úplně jiný svět a spousta dívek neumí z domácích prací skoro nic. To, co bylo dříve samozřejmostí, v dnešní době už není. Některé dívky neumí dnes ani vařit. Neporadí si s pečením a cukroví na vánoční svátky si raději koupí. Je podstatně méně zkušeností, ve kterých se dívky dnes zdokonalují.

nitě

Většina žen ví, že oblečení, které nosí na sobě, nějaké stroje museli ušít a použili ke spojení nitě. Jinak by to pohromadě nedrželo. Dnes už je většina oblečení šito strojově a od ručního šití se hodně upouští. Málokde najdete ručně šité oblečení, ale stává se to a to hlavně na malé děti. Což je skvělé. Mají krásné vzory i provedení. Můžete je najít online nebo na některých místech a akcích. Většinou na prodejním stánku na pouti nebo nějakých slavnostech města. Proč nezkusit něco ušít. Není to tak těžké, jen k tomu potřebujete látku, nit a šicí stroj a můžete začít.