3 věci, bez kterých se provoz vašeho bazénu jen těžko obejde


Zahradní bazén je snem mnoha vlastníků rodinných domů nebo větších zahrad. Rozhodně si ale jeho vlastnictví nepředstavujte jako pouhé radostné chvíle strávené dlouhým odpočinkem v průzračně čisté vodě. S pořízením bazénu se nutně pojí i mnoho práce, kterou je nutné tomuto zahradnímu prvku věnovat. A pokud již nyní víte, že věnovat bazénu i tuto část jeho vlastnění rozhodně nechcete, raději na jeho pořízení zapomeňte. Mohli byste totiž zbytečně vyhodit peníze. O bazén a jeho vodu totiž pečovat prostě nutné je, a i když je možné si tyto chvíle různé ulehčit, nějaký čas mu stejně budete muset věnovat vždy. Co ale je k takové péči a dalšímu používání bazénu vlastně zapotřebí?

Luxusní bazén

Bazénová chemie

Možná jste taky někdy přemýšleli nad tím, proč je vlastně voda v bazénu tak čistá a krásná. Samo sebou to rozhodně není, už voda totiž ke svému vzhledu potřebuje několik přípravků bazénové chemie. Tyto přípravky nejen zajistí její příjemnou barvu, ale také zdravotní nezávadnost, proto se rozhodně nevyplácí jejich nákup odkládat a péči o bazén v tomto ohledu podceňovat.

Čistící vychytávky

Ať už se jedná o bazénový vysavač, který z vody vytáhne ven mnoho nepořádku nebo o velkou bazénovou plachtu, která sem tento nepořádek ani nepustí, bazén by určitě neměl zůstávat napospas svému osudu jen tak odkrytý. Vyžaduje pravidelné čištění vody od mechanických nečistot, a také není na škodu se někdy podívat i na to, jak vlastně vypadá zvenku.

Voda v bazénu

Hračky do bazénu

Bazén se bez nich sice nejspíš obejde, věřte ale tomu, že hračky do bazénu dávno nejsou už jen gumové kačenky vhodné akorát pro předškolní děti. Věrní přátelé slunečních paprsků a milovníci opalování využijí jistě rádi nafukovací lehátko a milovníci sportů snad zase nepohrdnou možností zahrát si ve vodě speciálně upravený basketbal nebo volejbal. Plavací kruhy, rukávky, velká nafukovací zvířata nebo různé destičky je asi netřeba zmiňovat. A která hračka nesmí na bazéně chybět právě vám?