Stěhování do vlastního?

Koupili jste byt a nevíte kdo v něm před vámi bydlel? Možná by stálo za to udělat řádnou kontrolu celého bytu důkladněji než to provedl realitní makléř nebo vy, když jste si byt vybírali. Pokud je vidět, že předchozí majitel se o byt příliš nestaral, určitě začněte tím, že byt vymalujete dříve, než do něj začnete stěhovat nábytek. Vymalovat byt, kde zatím není nábytek, ale ani žádné drobnosti, které byste museli přeskakovat, je jistě dobrý krok.

Dalším krokem, který byste neměli podceňovat jsou revize. Nechat si zkontrolovat veškeré elektrorozvody vám může v budoucnu ušetřit mnoho starostí, pokud jsou např. zásuvky staršího data, nebo pokud někde ve stropě koukají dráty pro zavěšení světel. I zapojení samotných elektrospotřebičů, včetně světel na stropech a zdech by měl provést odborně kvalifikovaný elektrikář Praha 4 Chodov.

elektrikář

Stejně tak je vhodné nechat si udělat revize plynu a vody. Zvlášť pokud si do bytu budete dávat nové vodovodní baterie, instalovat pračku apod. Zabránit únikům vody, to vás sousedi pod vámi budou mít rádi. Dalším krokem budou určitě koberce. Je logické, že je musíme natáhnout na zem dříve než začneme se stěhováním nábytku.

natěrač

A co ještě před stěhováním nábytku? Není od věci nakreslit si plánek jednotlivých pokojů a nastříhat si papírky o velikosti nábytku. Zkuste pak skládat a přemisťovat nábytek po papíru než v reálu po místnosti. Je nepříjemné tahat se s nábytkem, abyste u poslední skříně zjistili, že vám na určené místo už nevleze. Plánování s papírky se určitě vyplatí.

Pokud jste si pořídili byt, který musíte prvně dát do pořádku po předchozím majiteli, čeká vás jistě kus práce, ale vyplatí se začít tzv. od podlahy a využít toho, že je byt prázdný. Ale práce na vlastním, to není práce, to je investice do budoucnosti. A pokud uděláte teď vše poctivě, budete mít na dlouho po starostech.