Nezapomínejte, že koberec je textilie

Co by se stalo, kdybyste položili na podlahu v kuchyni bílou sváteční košili s kravatou a dlouhým rukávem a chodili po ní řekněme celý měsíc? Nebo půl roku? Nebo celý rok? Promění se v nevzhledný šmouhatý hadr, který bude zralý do čistírny, pokud vůbec bude čistírna schopná košili opět uvést do původního stavu. Tímto jsme jen chtěli naznačit, že koberec je v podstatě v přeneseném významu tou bílou košilí s kravatou. Nemívá sice tak výrazně bílou barvu, ale je to také textilie. Pouze s tím rozdílem, že košili odložíte v případě zašpinění do automatické pračky, zatímco koberec si s pračkou rozhodně „netyká“.

žlutý koberec

Je vám jasné, že běžné vysávání prachu z podlahy odstraní pouze část nečistot, a že rozhodně nestačí k tomu, aby byl koberec znovu důkladně čistý? Je to, jako kdybyste tu košili chtěli jen vysávat vysavačem poté, co se po ní párkrát projdete bosými zpocenými chodidly nebo v domácí obuvi.

Systém Rotovac

Systémů na mokré čištění koberců, které jsou jakousi obdobou automatických praček, existuje celá řada, ale jen některé zbaví vlákna nečistot důkladně a efektivně. Mezi ně patří i světový unikát, patentovaný systém Rotovac. Pomocí rotačních kartáčů v kombinaci s podtlakovou sací silou odebere z vláken i zašlapaný mastný pot, zbytky drobků a dalších částí pokrmů, zvířecí chlupy a exkrementy a prachové částice, které tam zanechal sáčkový vysavač.

hra na koberci

Rotovac vlastně vnese do vaší domácnosti pocit, že jste právě koupili koberec a položili jej na podlahu. Takovéto důkladné čištění se doporučuje v závislosti na frekvenci šlapání po koberci buď jednou či dvakrát za rok, anebo častěji, a to zejména v kancelářích, obchodech a dalších společenských prostorách, silně namáhaných zejména běžnou obuví.

Profesionální čištění koberců v Praze 6 https://www.wismont-cisteni.cz/ si dokáže poradit i s různými skvrnami, s nimiž si nevíte rady a nedokážete je odstranit běžně dostupnými čistidly.