Proč chodit k zubaři?

Péče o zuby je důležitá z mnoha hledisek. To první je zdravotní. Zdravé zuby vám umožní bez problémů jíst a pít co budete chtít, a to bezbolestně. Nebudete muset nasazovat umělé zuby a podstupovat celou řadu bolestivých a drahých zákroků, abyste si zachránili zbytek zdravých zubů. Prevence je nejlepší, protože je levnější a rozhodně tolik nebolí. Pokud se o svoje zuby starat nebudete, můžete si být jisti tím, že minimálně o jejich části můžete přijít. Spousta zubních zákroků bolí i přes snahu lékařů o přesný opak. Jenže bohužel není vždy možné, aby zákrok nebolel. Pokud nechcete u zubaře trpět, čistěte si zuby.

zubní ošetření

Veďte k tomu děti
Kromě zdravotního hlediska mají zdravé zuby jeden velký benefit – a to je krása. Zdravé a čisté zuby jsou daleko hezčí než ty zanedbané, a nemusíte se za ně stydět. Jestli chcete mít široký úsměv, u kterého se nebudete muset bát že vám vypadne zubní náhrada, musíte se o zuby starat. A musíte k tomu vést i své děti. Je poměrně zarážející kolik lidí nečistí svým dětem zuby. Argumentují tím že jde o mléčné zuby a ty přece vypadnou, ale už jim nedochází, že tím mohou způsobit náchylnost nových zubů ke kazům.

zubař a pacient

Sehnat dnes zubaře není jednoduchý úkol. Musíte většinou obvolat desítky ordinací, než vás někde vezmou. Jiné to není ani ve velkých městech. Bydlíte v hlavním městě a zajímá vás, která zubní ordinace Praha má ještě volno? Clinic+ zatím volá místa má, ale i ta se rychle plní. Kvůli tomu že lidé se neumí o své zuby starat jsou ordinace plné lidí, kteří potřebují vyvrtat kazy a nebo v krajních případech i nové zuby. Takové procedury trvají dlouho, vám chybějící zuby značně ztíží život a hlavně budete platit tisíce korun. A to naprosto zbytečně. Pokud budete chodit na zubní hygienu, preventivní prohlídky a budete si zuby čistit jak se má, nic z toho vás pravděpodobně nečeká.