Bazary na ulici


Víte, co je to bazar? Abychom si to upřesnili, bazar second hand je stánek s různými věcmi. A většinou okolo není jenom jeden stánek, ale je jich tam třeba dvacet. A my si dneska probereme, co všechno v bazaru na ulici můžeme najít. Já osobně bazary miluji, protože tam můžu najít i hodně staré věci, a právě ty mě tak fascinují. Jsou tam například bazar second hand – stánek s nádhernými kousky oblečení, které už sice někdo nosil, ale to vůbec nevadí, protože tím, že si jej koupíte, dáte vlastně tomu oblečení takzvaně druhý život a vlastně tím i šetříte přírodu. Oblečení se tak nemusí rozložit, ale poslouží dál. Ale pozor… mnozí lidi by si mysleli, že v second handu by našli jenom použité oblečení, ale tak to vůbec není.

s

Někdy najdete v second handech i módní doplňky, jako jsou kabelky, sluneční brýle, šály a podobně. Já bych mohla o second handech vyprávět, protože jsem v nich hodně nakupovala a našla jsem v nich plno zajímavých kousků, některé dokonce i úplně nové. A to se přece vyplatí. Další stánky, co často na bazarech na ulici bývají, jsou právě zmiňované stánky s hodně starými věcmi – panenky, starožitnosti, staré zlato, stříbro, korále, náramky a tohle já přímo zbožňuji.

s

Staré věci (hlavně panenky a stříbro) mně vždycky dostanou do kolen. Jejich nádherné zpracování a každá věc má svůj vlastní příběh. Představte si, že já sbírám panenky. Já, která už je dospělá, ale prostě je to můj koníček a mám jich už docela dost a je to něco jako závislost sbírat pořád další a další. Ale proč ne, když je na to místo a finance. A každý má nějaký svůj koníček, někdo rád zpívá, někdo maluje, někdo kreslí, někdo sbírá známky a já sbírám panenky a šperky. A když se na tu svoji sbírku dívám, tak mi to dodává opravdu dobrý pocit a jsem šťastná, že tu sbírku panenek a šperků mám. Máte něco i vy takového?