Zisk není nikdy zaručený

Pro soukromé podnikatele, OSVČ a jejich firmy je naprostou samozřejmostí neustálá honba za penězi. Každému, kdo podniká, jde hlavně o to, aby měl příjmy, se kterými bude jeho život spokojený, na dostatečně vysoké úrovni. Ale to neznamená, že kdo se věnuje soukromému podnikání, má vždy na růžích ustláno. Leda že bychom toto lidové rčení špatně pochopili a pletli si ho s notně trnitou cestou životem.

eura na šňůře

Kdo podniká, touží po penězích. A má to logiku. Ten, kdo není finančně zajištěný, pochopitelně nežije nikterak skvěle, má spousty problémů, se kterými musí dnes a denně bojovat, a když pak nemá soukromník ani na provozování své firmy, ani její výdaje nezvládá, nemůže počítat s radostmi života. Protože tím strádá nejen on sám, ale i to, co by mu mělo peníze přinášet. Ale bohužel nepřináší.

A když nemá někdo ze soukromého sektoru dost peněz na to, aby mohl žít a podnikat bez významnějších starostí? Pak se někdy musí obrátit i na nějaké finančníky se žádostí o pomoc. Samozřejmě nečeká, že by mu někdo pomohl tím, že za něj zaplatí to, na co onen podnikatel nemá, ale očekává aspoň půjčku. Díky které by se daly přečkat komplikace související s dočasnou finanční nouzí.

eura v obálce

Ale ne všude vyjdou podnikateli vstříc. A už vůbec nemá moc nadějí na získání půjčky někdo, kdo právě neúspěšně podniká. Ale i v tomto pravidle naštěstí existuje výjimka. A tou je nebankovní hypotéka bez registru, kterou poskytuje nebankovní společnost klidně i někomu, kdo je na hony vzdálen představě o ideálním žadateli o půjčku, kdo má třeba malé příjmy, exekuce či záznamy v registrech dlužníků. A proč tady i problémovým žadatelům půjčí, zatímco jinde ne? To se dá lehce objasnit. U nebankovních hypoték se prostě ručí za splácení zástavou nemovitostí dlužníků. A s takovou zástavou je vrácení peněz zajištěné natolik, že tady půjčce nic nebrání.