Vlastní bazén je k nezaplacení

Vyrazit k vodě je v létě naprosto normální věc. Naprostá většina lidí totiž doma nemá bazén, a tak musí využít ten veřejný. Jenže už jste určitě někdy zaregistrovali, že někteří lidé mají problém s osobní hygienou, a tak pro ně není problém vykonat potřebu přímo do vody. Je to sice nepochopitelné, ale i takoví lidé chodí do bazénu. Uvědomte si, že v té vodě potom plavete. Lépe na tom samozřejmě nejsou ani přírodní koupaliště, kde žijí i ryby a další živočichové. Pokud je pro vás hygiena velmi důležitá, měli byste volit spíše vlastní bazén, kde si hygienu snadno ohlídáte sami.

bazén voda

Udělat si svůj bazén se vyplatí
Dříve bylo běžné že bazény měli jen ti nejbohatší, nicméně doba se změnila a tak si bazén může dovolit v nějaké podobě každý. Někdo si napustí jen menší nafukovací bazén, ale čím dál větší počet lidí si začíná do zahrad instalovat klasický PVC bazén. Na výběr je zapuštěný bazén a nebo bazén na povrch pozemku. Zapuštěný je oblíbenější, protože vypadá lépe. Největší výhodou vlastního bazénu je ten, že je jenom váš a máte ho k dispozici kdykoliv se budete chtít koupat.

žena v bazénu

Mnoho tvarů a velikostí
Dávno se neprodávají jen obdélníkové bazény. Dnes seženete i čtverec, ovál a nebo kulatý bazén. Součástí bazénů jsou samozřejmě schody, schůdky, různé přelivy, protiproudy, masážní hlavice, a samozřejmě i chemie do bazénu. Ta je nezbytná pro to, aby voda v bazénu zůstala čistá i dlouho po napuštění. Nesmíte zapomínat na to, že i bazén potřebuje udržovat. Je nutné si u prodejce bazénů koupit doporučenou a vhodnou chemii podle typu vašeho bazénu. Je potřeba bazén pravidelně čistit nejen co se týče vody, ale také co se týče povrchu bazénu, protože právě na plastové vaně ulpívají řasy a další mikroorganismy, které mohou vodu znehodnotit. Proto nikdy nezapomínejte na to, že je bazén potřeba udržovat.