Váháte nad koupí kočárku?

Nechcete kupovat drahý kočárek?
Na trhu je několik desítek kočárků od mnoha výrobců. Ty nejdražší se pohybují v řádu několika desítek tisíc korun, ty levnější seženete za zlomek jejich ceny. Jedním z těch levnějších a přesto kvalitních je Riko basic, který nabízí pevnou konstrukci, mnoho barevných provedení a široké škálu příslušenství. Co se týče kvality, každý výrobce prodávající své výrobky v EU musí splňovat přísné bezpečnostní normy, takže by se nemělo stát, že kočárek například nebude dostatečně stabilní. Bezpečnost musí splňovat i úplně levné kočárky.

pár s kočárkem

Kočárek byste měli vybírat důkladně i v případě, že je vám jedno, kolik za něj utratíte. Vyhnete se pak nepříjemnostem, které budete muset řešit až bude miminko na světě. Největším problémem bývá velikost korby, protože mnoho výrobců má korby malé, a děti se do takového kočárku vejdou jen na pár měsíců. Velikosti hluboké korby věnujte velkou pozornost hlavně v případě, že v ní budete vozit miminko v zimním fusaku.

žena s kočárkem

A co podvozek?
Kočárek byste si měli jít vždycky vyzkoušet osobně, aby vám seděl výškově. Je důležité si jej zkusit složit a rozložit, abyste zjistili, jak se vám s ním manipuluje. Toto je důležité zejména u žen, které s kočárkem manipulují nejčastěji. Příliš těžký a špatně ovladatelný podvozek nebude nic pro ně. Pozornost věnujte i kolům – pokud vás čekají jen procházky po dlažbě, nebojte se nafukovacích kol. Jestli ale bydlíte někde uprostřed lesů, asi budou lepší gelová kola, která nepropíchnete. Budete vozit kočárek v autě? Pokud nemáte auto s velkým kufrem, je potřeba si vyzkoušet, jestli se vám kočárek v pohodě vejde do kufru. Pak můžete být nepříjemně překvapeni tím, že budete potřebovat složit kočárek a on se vám do auta nevejde.
Vybírejte kočárek hlavně podle funkčnosti, i když je snazší vybrat podle toho, co se vám líbí.