Proč mnozí praktičtí lékaři zavádí rezervační systém


Během pandemie coronaviru byla přijata velká spousta nejrůznějších opatření. Mnohá z nich měli i samotní lékaři. Jedním z těch nejběžnějších bylo, že jste se museli ke svému obvodnímu doktorovi objednat. Už nestačilo jen přijít do čekárny a počkat, až na vás přijde řada. Bylo nutné předem zavolat a dostali jste přidělený termín.

Člověk by myslel, že se jedná pouze o dočasné opatření. Avšak i dnes, kdy ten nejhorší nápor pominul, má rezervační systém fitness-rezervace.cz zaveden stále velký počet praktických lékařů. Zjistili totiž, že to není až tak špatné řešení, a to i pro pacienty.

uniforma praktického lékaře

V první řadě tím odpadnou plné čekárny, kdy sedíte s ostatními nemocnými mnohdy i déle než hodinu. Pokud navíc jdete například jen pro recept či na předoperační vyšetření, snadno se zde můžete něčím nakazit. Když máte přesně dán datum a čas, kdy máte přijít, pak se s tímto problémem nesetkáte. Potkáte se maximálně s člověkem, který jde před vámi a s tím, který přichází po vás, a to ještě jen mezi dveřmi.

rezervace termínu

Je to také pohodlnější i pro doktory, neboť ti si mohou předem připravit karty těch, kteří mají ten den přijít. Sestra je tedy nemusí vyhledávat vždy, když do ordinace přijde další pacient. To jí také značně ulehčí práci. Dále je tu fakt, že již přes telefon popíšete své symptomy, a doktor tak může naplánovat potřebná vyšetření, například odběr krve, či vám může říci, abyste sebou vzali vzorek ranní moči. I zde se tedy věci značně zjednodušují.

Samozřejmě se můžeme ptát, co dělat v akutních případech. Tehdy bychom ale neměli navštěvovat praktického lékaře, nýbrž jít na pohotovost. Právě tam jsou totiž vybaveni na to, aby řešili věci, které potřebují skutečně rychlý zásah. A pokud je nepotřebujeme, pak to může den či dva počkat, než na nás přijde řada. Není tedy divu, že se tento systém doposud udržel. A jak se zdá, zůstane takovým i v budoucnu. A kdo ví, možná se zavedou i rezervace přes internet.