Potřebujete přibrat na váze? Jak se zdravě projíst k vyšší váze?

Zatímco většina lidí řeší spíše to, jak se kilogramů zbavit, jsou i lidé, kteří by si naopak přáli nějaké to kilo navíc nabrat. Jak na to? Jak zdravě přibrat? 

Potřebujete přibrat na váze? Jak se zdravě projíst k vyšší váze? 

Dlouhá nemoc, vysoká psychická zátěž, stres a další faktory mohou vést k tomu, že člověk začne z ničeho nic ztrácet na váze. A zatímco řada lidí a zejména žen, by za to dali snad cokoliv, jsou jedinci, kterým ubývání na váze přidělává starosti. Není totiž zdravé pro tělo mít příliš vysokou hmotnost, ale rovněž není dobré, když je hmotnost příliš nízká. Tento problém se dá řešit, ale jak? Stejně tak, jako není jednoduché zhubnout, není vůbec jednoduché ani přibrat. Projít se k vyšší váze totiž nesmí být na úkor zdraví, takže i v tomto případě by měla platit pravidla. Určitě je třeba začít více jíst, ovšem pokud možno zdravě. 

stůl plný jídla

Co si pohlídat? 

Jídlo k životu potřebujeme, zatímco někdo se jen na kousek sladkého podívá, má pocit, že už přibral minimálně dvě kila, jsou lidé, kteří mohou sníst cokoliv a nepřiberou. Někdy ale do života vstoupí i nepříjemná událost, nemoc či se nahromadí stres a kila jdou najednou dolů sama, což není vždy žádoucí. Pokud chcete přibrat na váze, budete se muset začít hlídat. Je třeba samozřejmě jíst o něco více, než normálně, ale jak? Určitě je nesmysl řešit to nezdravým a tučným jídlem či horami sladkého. Pomohou ale bílkoviny a sacharidy, těch by mělo tělo začít přijímat co nejvíce, ale i zde platí, že v rozumné míře. Příliš mnoho sacharidů a příliš mnoho bílkovin taky nemusí tělo správně strávit, je třeba je prokládat zdravými tuky a během dne to lze řešit malými svačinkami, ve kterých se najde hodně energie. 

zdravé jídlo

Co jíst a jak přibrat? 

Jídelníček by se tak měl skládat konkrétně z masa, celozrnného pečiva a jiných příloh, brambor nebo vajec a kvalitních tuků. Ty lze najít například v oříšcích nebo semínkách, které se mohou stát chutnou svačinkou, po které lze sáhnout kdykoliv během celého dne. Určitě je třeba myslet i na mléčné výrobky, které jsou rovněž důležité, ovoce a zelenina by pak v jídelníčku neměli chybět za žádných okolností. To platí i o pohybu, i když se snažíte přibrat, je třeba se i nadále pravidelně hýbat. 

Cílem je zvýšit příjem kalorií, bílkovin a sacharidů. Je třeba jíst více a častěji, ale opravdu je nutné vyhýbat se až příliš nezdravým jídlům, které organismu nesvědčí.