Nahoru a dolů

Bez schodů by nám byly patrové budovy naprosto k ničemu. Celá budova se dá využít jen když jsou uvnitř schody. Jestli se chystáte stavět patrový dům a nebo rekonstruovat ten stávající, asi výš bude zajímat jaké schody do něj dát. V dnešní době máte na výběr s velkého množství materiálů. Základem ale je vybrat si takové schody, které budou vhodné do prostoru, jaký na ně máte. Je dobré vaše přání probrat s projektantem, který vám řekne, zda je možné vybrané schody umístit tam kam chcete. I schody totiž musí splňovat spoustu předpisů.

moderní schody

Kam s nimi?
Záleží na tom, jak máte koncipovaný dům. Někdo chce mít ze schodiště designový prvek který propojí celý dům, někdo jim nechce věnovat přílišnou pozornost. Většinou schody najdeme v chodbě nebo zádveří. Často se ale setkáme i se schody z obývacího prostoru nebo kuchyně. Záleží na velikosti prostoru a na vašem vkusu. Jestli chcete mít ze schodiště designový prvek, který bude pořádně vidět, určitě zvolte moderní zděné schody třeba se skleněným zábradlím. Pokud ale zápasíte s místem a budete rádi když se vám domů nějaké schodiště vejde, bude pro vás asi lepší vybrat si točité schody.

točité schody

Mají svoje kouzlo
Točitých schodů se bát nemusíte. Zaberou méně místa, ale mohou vypadat skvěle. Většinou se setkáme s dřevěnými točitými schody, ale je možné je vyrobit například z kovu i z betonu. Zde už záleží jen na vašem vkusu a na rozpočtu. Pokud nechcete aby vám schody zpívaly příliš místa, bude tento typ to pravé pro vás. V případě že chcete využít prostor pod schody, určitě najdete mnoho možností – a tou vůbec nejoblíbenější jsou úložné prostory například pro domácí spotřebiče.

Tip – nevíte si rady s výběrem schodiště? Spojte síly s designérem, který vám pomůže navrhnout kompletně celý interiér. Výsledkem bude krásný domov přesně podle vašich představ.