Krejčí a módní návrhář


Když jsem v deváté třídě přemýšlela, na jakou půjdu školu, tak jsem stále byla nerozhodná. Moje maminka mi stále dokola opakovala, ať jdu na maturitní obor, že když budu mít maturitu, tak na tom budu lépe. A také potom budu si moct vybírat své zaměstnání. Já chápu, že je tohle úplně logické a že to dává smysl, ale já jsem se na střední školu vůbec necítila. Vždyť od sedmé třídy stále bojuji se známkami a málem jsem propadla dvakrát. Byla jsem z toho opravdu v šoku, protože jsem se úplně styděla, že propadám na základní škole. Většina dětí většinou propadá na střední škole a na základní škole vůbec ne.

K šití mám kvalitní materiál.

Nakonec to ale dopadlo tak, že jsem maminku přemluvila, abych šla pouze na učební obor, který trvá tři roky. Navíc jsem stejně se chtěla kdysi přestěhovat do Prahy, takže abych studovala někde čtyři roky anebo pět let, tak to na mě nebylo. Řekla jsem si, že bych šla studovat krejčí. A v našem okolí právě byla jedna krejčovská škola, která byla na tři roky, tak jsem toho využila. Také jsme se tam naučili opravdu krásné střihy a také šití, což mě moc bavilo. Sama jsem si řekla, že bych se šitím různých oděvů mohla také živit. Pořídila jsem si opravdu krásnou krejčovskou nastavitelnou pannu.

Být návrhářka by mě bavilo.

Pokud i vy byste se rozhodli, že byste šili profesionálně, že byste se šitím opravdu chtěli uživit, tak také krejčovskou pannu nastavitelnou budete potřebovat. Je to hlavně kvůli tomu, že pannu můžete oblékat, a právě na ní dodělávat všechny různé detaily, které se právě týkají vašeho oblečení, které šijete. Pokud třeba máte nějaké klienty, kteří jsou opravdu hodně nároční a chtějí mít všechno dokonalé a do puntíku perfektní, tak právě nastavitelná krejčovská panna pro vás bude naprosto skvělým pomocníkem, protože se vám nebude hýbat a bude vám vždycky sloužit. A já jsem také toho názoru, že když si koupíte opravdu kvalitní zboží, tak máte potom jistotu, že ho budete mít opravdu na dlouho. Chápu, že kvalitní věci někdy stojí opravdu hodně peněz, ale věřte mi, že v budoucnu se vám to vrátí.