Autoškola a testy


Ani nevíte, jak jsem byla nadšená, když jsem si konečně udělala řidičský průkaz! Ani jsem se tím nechtěla chlubit, ale víte na pokolikáté jsem udělala řidičský průkaz? Až na popáté! Ano, opravdu hodně jsem se styděla. Trvalo mi to dva roky, protože když jsem ho neudělala na potřetí, tak jsem si řekla, že si dám pauzu. Potom jsem ho půl roku neudělala ani napočtvrté a potom asi po necelém roce jsem už do toho šla opravdu s vervou. Byla jsem naučená, měla jsem přečtené různé knihy o autoškole, uměla jsme skoro nazpaměť a na popáté se mi tohle konečně podařilo.

A jak jste zvládli vy řidičák?

Byla jsem opravdu ráda, ale také zároveň v koutku duše jsem se trošku styděla, bylo to opravdu hrozné a bylo mi trapně, ale i tak jsem každému říkala, že jsem řidičské oprávnění udělala napodruhé, a to kvůli tomu, že jsem nezvládla techniku, protože technika je taková, že skoro asi každá žena nebo mladá dívka tomu nerozumí. Kdybych řekla, že jsem třeba neudělala jízdy anebo testy, tak by se mi možná každý smál, ale kdybych někomu řekla, že jsem neudělala řidičské oprávnění, napoprvé ale až na popáté, tak by mi bylo opravdu hodně trapně. Jenomže no a co?

Konečně jsem udělala řidičské oprávnění.

Já vím, že lhát se nemá, ale nechtěla jsem se nikomu svěřovat, že auto můžu řídit jenom takhle. Když jsem si udělala trapně řidičský průkaz až na popáté. Opravdu z toho jsem nemohla asi dva měsíce spát, ale potom jsem si řekla, co je na tom. Vždyť ve škole také má někdo za nějakou písemku jedničku nebo dvojku, anebo také pětku. Záleží na tom, jak to, kdo umí. Jenomže já jsem to potom v autoškole také přidávala k tomu, že já jsem byla opravdu hodně ve stresu. Ještě bych tedy chtěla zmínit, že jízdy jsem udělala ihned napoprvé, techniku už jsem udělala na podruhé a potom testy až na popáté. To mi jednoznačně nešlo. Navíc mě také zaráželo, že v těch testech byly takové divné otázky, které byly snad z raného středověku.